بازاریابی ویروسی (وایرال چیست)+مثال برای بازاریابی ویروسی

Viral Marketing

بازاریابی ویروسی دیجیتال

بازاریابی ویروسی به این مفهوم است که ما بدون اینکه خودمان تلاش کنیم کاری بکنیم که حرفمان روی زبان ها بیفتد. همانطور که ما می دانیم تبلیغات دیگر بصورت سنتی جوابگو نیست و ذهن ما طوری برنامه ریزی شده است که وقتی تبلیغات برسد آنرا نادیده بگیرد ولی وقتی که دوستان ما از یک موضوعی یا محصولی صحبت می کنند خیلی با رغبت گوش می دهیم تا ببینیم از چه محصولی استفاده می کنند یا از چه محصول و خدماتی راضی بودند چون از نظر ما دوستانمان صادقانه در مورد یک خدمت و محصول صحبت می کنند و یا اینکه به ما اطلاع رسانی می کنند که این محصول افتضاح است و از آن استفاده نکنید!

ولی در تبلیغات همه می گویند ما بهترین محصول هستیم و از رقبا جلوتر می باشیم . بنابراین اعتماد مخاطب را پایین می آورد..
برای اینکه بر سر زبان ها بیفتیم و از تبلیغات کلامی و دهان به دهان بتوانیم بهره ببریم و مشتریان فعلی ما مشتریان جدیدی برایمان بیاورند که بهترین شیوه تبلیغات ما می شود آیا می توانیم واقعا خودمان اینکار را انجام بدهیم؟؟

واقعا موضوع ما باید خیلی جذابیت داشته باشد تا بتواند این اتفاق بیفتد.

اصول بازاریابی ویروسی

ویدیوهایی که ویروسی پخش می شوند در شبکه های اجتماعی و این برندهایی که می افتد بر سر زبان ها این نه اتفاقی است و نه شانسی و نکته جالب اینجاست که لازم نیست شما بهترین ایده و بهترین محصول باشید تا این اتفاق برای شما بیفتد..

کلمه و واژه بازاریابی «ویروسی» برای خیلی از افراد شاید ناآشنا باشد، 

رابطه بین عبارت  ویروس با بازاریابی چه چیزی می تواند باشد؟

بازاریابی ویروسی یک نوع استراتژی است که فرد را به انتقال یک پیام بازاریابی به دیگران تشویق می کند، که باعث ایجاد توان بالقوه جهت رشد نمایی در تاثیر و انتقال پیام می شود. مثل یک ویروس، چنین استراتژی هایی از تکثیر سریع و انفجار پیام برای هزاران و حتی میلیون ها نفر سود می برند.

عبارت  بازاریابی ویروسی تحت عناوین مختلفی از قبیل بازاریابی دهان به دهان، بازاریابی شبکه ای و … نام برده می شود. اما در محیط اینترنت به هر دلیل، درست یا صحیح، از آن تحت عنوان بازاریابی ویروسی نام برده می شود. در حالیکه بسیاری افراد باهوش تر از من سعی در تغییر نام این مفهوم کرده اند، در حقیقت خواسته اند که به آن وجه ای بهتر و خوشایند تر حداقل از نظر نام بدهند، اما من چنین نمیکنم. این نام برای همگان جا افتاده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *