میکرو اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

تاثیرات اینفلوئنسرها

اینفلوئنسر اینستاگرام

میکرو اینفلوئنسر چیست؟ اگر در زمینه بازاریابی دیجیتال فعالیتی می کنید اصطلاح اینفلوئنسر، بدون تردید برای شما آشناست. اما ممکن است اصطلاح میکرو اینفلوئنسر برای شما ناشناخته باشد.

بازاریابی میکرو اینفلوئنسر به روزهای اوج خود رسیده و به عنوان ابزاری برای موفقیت کاربرد خواهد داشت.

 

اینفلوئنسر کیست؟

همان طور که مشخص است اغلب مردم در جامعه تمایل به این دارند تا به نظرات و عقاید شخصی که می شناسند و تحسین می کنند اعتماد کنند.

مردم این حس را دارند که نظرات این اشخاص یک نظر صادقانه است که با آنها به اشتراک می گذارند.

میکرو اینفلوئنسرها کاربران رسانه های اجتماعی هستند که بین هزار تا یک میلیون دنبال کننده دارند واغلب در زمینه های فعالیت خودشان یک متخصص شناخته می شوند.

این می تواند شامل بلاگرهای مواد غذایی، عکاسی مد، تناسب اندام و …باشد.

 

چگونه یک میکرو اینفلوئنسر مناسب برای کسب و کارمان باشیم؟ 

میکرو اینفلوئنسر می توانند در سطح بسیار عمیق تری با مخاطبان و فالوورهای خودشان، ارتباط برقرار کنند و از تعامل بسیار بیشتری با طرفداران خود لذت ببرند.

علاوه بر این طبق بررسی های انجام شده اینفلوئنسرهایی با هزار فالوور ۸۵ درصد درگیری و اینگیجمنت بیشتری را نسبت به افرادی که دارای صدهزار فالوور هستند ایجاد می کند.

به عنوان یک قاعده کلی، با افزایش تعداد دنبال کنندگان و فالوورها میزان درگیری موثر کاهش پیدا می کند.
بنابراین سوال اینجاست که دقیقا چه مزایایی برای کار با میکرو اینفلوئنسرها به عنوان بخشی از استراتژی آنلاین شما وجود دارد؟

نرخ های بالاتر مشارکت (اینگیجمنت بالا)

 

براساس تحقیقات صورت گرفته بالای ۷۵ درصد اینفلوئنسرهای فعال در فضای مجازی و اینترنت ، میکرو اینفلوئنسر هستند که می توانیم به اهمیت فعالیت این دسته از اینفلوئنسرها در شبکه‌های اجتماعی پی ببریم.

براساس گفته CEO سایت Socialbakers ، انتخاب میکرو اینفلوئنسر در کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ بهترین گزینه برای شرکت‌هایی با اندازه متوسط و کوچک است.

در مقایسه با صفحات افراد مشهور، میکرو اینفلوئنسرها می توانند با مخاطبان خود تعامل بیشتری داشته باشند و سریعتر و شخصی تر به سوالات و نطرات پاسخ بدهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *