روشهای تبلیغاتی در اینترنت

تبلیغات اینترنتی: تبلیغات آنلاین

روش های تبلیغاتی در اینترنت

مشاوره تبلیغات

تبلیغات اینترنتی که ما آنرا تبلیغات آنلاین، بازاریابی آنلاین یا تبلیغات دنیای وب نیز می نامیم. در واقع نوعی از تبلیغات و بازاریابی می باشد که در آن از اینترنت برای ارائه پیام های تبلیغاتی جهت جذب مشتری ومصرف کننده استفاده می شود. تمام این موارد می تواند شامل:

روشهای تبلیغاتی در اینترنت:

۱٫ ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی(email marketing )،
۲٫ بازاریابی موتورهای جستجو ( search engine marketing) یا SEM
۳٫ بازاریابی فضای مجازی و رسانه های اجتماعی (social media marketing )
۴٫ تبلیغات بنری (web banner advertising )
۵٫ تبلیغات پاپ آپ
۶٫ تبلیغات موبایلی(mobile advertising)
و …باشد.

مانند سایر رسانه های تبلیغاتی، تبلیغات آنلاین نیز به یکی از مهم ترین بخش های تبلیغات در دنیای امروز مبدل شده است.

تبلیغات اینترنتی

تبلیغات آنلاین و یا تبلیغات اینترنتی یکی از موارد موفقیت فعالان کسب و کار دیجیتالی و آنلاین به حساب می آید.و در بیشتر مواقع سود بالایی برای آگهی دهنده خواهد داشت.
مهم ترین تفاوت تبلیغات آنلاین و تبلیغات سنتی، در سهولت دسترسی و همچنین برد بالای آن می باشد که در چند ثانیه، میلیون ها نفر را در سراسرجهان با مفهوم و مساله ای آشنا و ترغیب می کند. موضوعی که تبلیغات سنتی هیچ گاه قابل تصور آن را نداشت.
استفاده از اینترنت برای تبلیغات هر کسب و کار و تجارتی به یکی از اجزا جدایی ناپذیر استراتژی و کمپین های تبلیغاتی بدل شده است. همانطور که گفتیم تبلیغات اینترنتی یا بازاریابی آنلاین شیوه ها وروش های گوناگونی دارد که ما سعی داریم در این مقاله به شناسایی انواع روش های تبلیغات اینترنتی بپردازیم تا بلکه بتوانیم هرچند سهمی کوچک به صاحبان مشاغل و کسب و کارها این امکان را بدهیم تا با دانستن تمام روش و راه های پیش رو، به انتخاب گزینه مفید وو موثر جهت تبلیغات و معرفی کسب و کار خود بپردازند.

پست الکترونیک( ایمیل)

اولین نمونه تبلیغات اینترنتی بصورت پست الکترونیکی و ایمیلی بود. در ۳تاریخ مه ۱۹۷۸ یک بازاریاب از DEC (شرکت تجهیزات دیجیتال)، گری تورک، به بسیاری از کاربران ساحل غربی آمریکایی ARPANET ایمیل فرستاد، به مرور استفاده از بازاریابی پست الکترونیکی به سرعت رواج پیدا کرد اما در نهایت این روش به عنوان “هرزنامه” شناخته شد.
اولین پیام اسپم ناشناخته در تاریخ هجدهم ژانویه ۱۹۹۴ توسط یک مدیر سیستم دانشگاه اندروز فرستاده شد، با ارسال پیام مذهبی به تمام گروه های خبرگزاری در ژانویه سال ۱۹۹۴
مارک ابارا اولین شرکت بازاریابی ایمیل برای انتخاب لیست ایمیل در دامنه Insideconnect.com را راه اندازی نمود.همینطور بازاریابی ایمیلی را برای کمک به توقف ایمیل ناخواسته و جلوگیری از هرزنامه آغاز کرد.
تبلیغات آنلاین بنر (Banner Ads) :
تبلیغات آنلاین بنر در اوایل دهه ۱۹۹۰ شروع شد. در سال ۱۹۹۴، تبلیغات بنر در وب زمانی آغاز به کار کرد که HotWired، بخش آنلاین مجله سیمی، تبلیغات بنر را به AT & T و سایر شرکت ها فروخت. اولین آگهی AT & T در HotWired دارای میزان کلیک با نرخ ۴۴٪ بود و به جای کلیک کردن بر روی وب سایت AT & T، آگهی مرتبط با تور آنلاین هفت موزه هنرهای تجسمی جهان بود.
در روش تبلیغات بنری یک بنر تبلیغاتی از کسی که سفارش آگهی داده در وب سایتی که می خواهد تبلیغات انجام دهد نمایش داده می شود. تبلیغات بنری یکی از راه هایی است تاثیر زیادی در بازگشت مخاطبین می تواند ایفا کند.
طبق بررسی های صورت گرفته یکی از کم خرج ترین روش های معرفی محصولات و خدمات در سایت های اینترننت تبادل لینک است. و به روش تبلیغات در سایت های مختلف به نمایش در می آید.
روش پرداختی هزینه این نوع از تبلیغات به صورت‌های CPM که مخفف عبارت “cost per mille” و یا CPT که مخفف عبارت “Cost Per Time” است باشد.
اولین مورد گفتیم روش پرداخت بصورت CPM است که در آن تبلیغ دهنده در ازای هر ۱۰۰۰ باید مبلغ مشخصی بنا به قرارداد فی‌مابین به سایت تبلیغ کننده پرداخت نماید.
روش دوم روش CPT است که طبق آن ، تبلیغ دهنده در ازای زمان مشخصی نمایش بنر، هزینه مشخصی را به سایت تبلیغ کننده پرداخت می کند. استفاده از هر دو این روش‌های پرداختی بنا به موقعیت‌، در تبلیغات کاربرد دارد.

استفاده تبلیغ

تبلیغات بنری در وب سایت ها جزو قدیمی‏ ترین روش‏های تبلیغات اینترنتی محسوب می شود، که در آن بنر کسی که سفارش تبلیغ می دهد در اندازه‏های استاندارد در مکانی از صفحه‏ی وب تبلیغ‏‏گیرنده به نمایش گزاشته می شود.
تبلیغ دهنده ها معمولا محل‏های مشخصی مانند بالا، کنار و پایین صفحات وب‏ سایت خود به نمایش تبلیغات بنری اختصاص می‏دهند.

این بنرهای تبلیغاتی عموما به خود وب‏سایت کسی که سفارش تبلیغ داده است یا صفحه‏ای شامل توضیحات تکیملی درباره‏ی تبلیغ، لینک داده می شوند.
در واقع بازدیدکنندگان سایت، با کلیک بر روی بنرهای تبلیغاتی که داخل سایت تبلیغ گیرنده می توانند اطلاعات بیشنری درباره‏ی آن بدست بیاورند.
بنرهایی که برای تبلیغات در وب سایت ها مورد استفاده قرار می گیرند معمولا به ‏صورت فایل‏های گیف (Gif)، فلش (Flash) و فرمت های مختلف دیگر طراحی می‏شوند چه بصورت تصویر ثابت یا متحرک.
بنرهای فلش در اکثر موارد به صورت انیمیشن می باشند و از صدا و قابلیت‏های تعاملی هم می توان در آنها بکار برد. البته بنرهای فلش به نسبت حجم بیشتری از بقیه موارد دارند، همینطور انجام طراحی آنها هزینه‏ بالاتری خواهد داشت و این ریسک را هم دارد که اگر اینترنت بازدید کننده سایت پرسرعت هم نباشد ممکن است نمایش این نوع از بنرهای تبلیغاتی با مشکل هم مواجه شود.
آی.ای.بی (Interactive Advertising Bureau) که موسسه‌ای امریکایی در حوزه‌ی تبلیغات می باشد که استاندارهایی جهت اندازه‌ی تبلیغات بنری مشخص نموده است و بیشتر وب‌سایت‌ها از این اندازه‌ها استفاده می کنند. روش تبلیغات بنری جزو متداول‏ترین شیوه‏‏های تبلیغات اینترنتی می باشد هرچند با وجود گسترش شیوه‏های نوین از سهم آن کاسته شده است. با این وجود در کشور ما همچنان اکثرا تبلیغات اینترنتی را با تبلیغات بنری می‏شناسند و بسیاری از وب‏سایت‏های تبلیغ‏ گیرنده فقط جهت دریافت این نوع از تبلیغات و آگهی‏ها آمادگی دارند.
پس با قرار دادن بنر تبلیغاتی در یکی از وب سایت های پربازدید و تقریبا با زمینه کاری مشابه می توان به سود بیشتری دست یافت.
البته چیزی که در این بین حائز اهمیت است طراحي حرفه ای،هدفمند و مطلوب بنر تبليغاتی می باشد.

امروزه با توسعه سایت ها و حجم بیساز زیاد تبليغات در فضاي اینترنت ، تبليغات بنري زيادي در فضای وب مشاهده مي شود و اغلب موجب خستگي و عدم توجه بازدیدکننده های سایت می شود.
البته مشکلات عدم کليک کردن کاربران بر روی تبليغات بنري می توان اغلب در این مواردمشاهده کرد:
• طراحي گرافيکي ضعیف همراه با رنگ های زننده.
• متناسب نبودن طرح و رنگ بندي در تبليغات بنري با موضوع وظاهر سايت تبليغ کننده.
• بهم ریختگی و زیاد بودن محتوا و گرافيک در بنر تبليغاتی
• در نظر نگرفتن جنس، سن و طیف بازدیدکنندگان سایت تبلیغ کننده
• استفاده از تيترهای نا مناسب و شلوغ و عناوين چرخشي با سرعت بالا.
• بارگذاري نامناسب در مرورگر ها و سيستم عامل هاي مختلف کاربران.
• باز شدن لينک اگهي در همان صفحه اي که بازدید کننده سایت در حال مشاهده آن است.

بطور مثال زمانی که آگهي يک موسسه آموزشی را در يک سايت خبري قرار داده می شود، بازدیدکنندگان شاید نهایتا يک بار بر روي اين آگهي کليلک کنند و به صفحه مربوطه برويد و سریعااز مشاهده اطلاعات بيشتر اين موسسه تبليغ کننده منصرف شوند و از صفحه خارج شوند. .
طراحي نمودن بنر تبليغات موثر دراینترنت، نيازمند يک کار مطالعاتي است که ارتباطات، علوم روانشناسی و طراحی گرافيک را نیاز خواهد داشت. یک آگهي بنري و تبلیغاتی خوب و کارآمد در سايت های پربازدید و مرتبط، می تواند درآمد زیادی را عاید کسب و کارها نماید.

آموزش تبلیغات اینترنتی

روش های تبلیغ نویسی حرفه ای

در ادامه مقاله انواع روش های تبلیغ نویسی در وب را خواهیم آموخت و یاد می گیریم که چطور انواع محصولات و خدمات خود را معرفی کنیم تا موجب خرید مشتری بگردد.
از مهم ترین عواملی که باعث می شود فروشمان را بیشتر و بهتر نماییم، و افراد بتوانند به راحتی به ما و کسب و کارمان اعتماد پیدا کنند، شاید دلیلش تمام این مواردی است که رعایت نمی شود:
سوال اولی که می بایست از خود بپرسیم این است که هدف اصلی یک کسب و کار چه چیزی می تواند باشد؟

پاسخ بسیار ساده و گویاست. هدف اصلی جذب مشتری است تا برندمان بتواند از آن طریق به درآمد مطلوب برسد.

برای جذب نمودن مشتری راه های متنوع و گوناگونی وجود دارد

.مثلا بسیار پیش آمده است که ما میبینیم یک کسب و کاری دچار حالت انفعالی خود گشته است. آنها معمولا مغازه یا دفتری اجاره می کنند هر زمان که مشتری به سمتشان آمد می گویند کسب و کار وبازار خوب است و هر زمان غیر این پیش آید از نظر آنها بازار کساد است..!

در دنیای تجارت به هیچ وجه نباید اینگونه باشد. کسب و کارهایی که به خوبی فعالیت خودشان را انجام می دهند، رشد آنها تحت تاثیر بازار نمی باشد. و شرایط آنان با توجه به استراتژی است که در کسب و کار خود اتخاذ کرده اند. و بدین صورت بدون توجه به بازار و تحت تاثیرات آن موفقیت خود را گسترش می دهند.

یکی از راه و روش هایی که می شود کسب و کار را از حالت انفعالی خارج نماییم، تبلیغ نویسی درست و حرفه ای محصولات و خدمات می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *