آموزش ساده و کامل اینستاگرام+ جدیدترین ترفندها

نکات کلیدی در استفاده از هشتگ اینستاگرام؟

هشتگ در اینستاگرام کاربردهای فراوان دارد. می توانیم کاربرد مهم آن را در دو نکته تقسیم بندی کنیم: اول اینکه وجود هشتگ در زیر پست شما نشان دهنده این است که به بیننده پست خود توضیح می دهید هدف و انگیزه شما از گزاشتن این پست چه چیزی می باشد و چه پیامی را قصد دارید از طریق آن منتقل کنید.

دومین کاربرد وجود هشتگ در زیر پست اینستاگرام این است که به اینستاگرام این کمک را می کند تا موضوع محتوای پست های شما را بهتر متوجه بشود.

 

چگونه هشتگ انتخاب کنیم؟

بهترین ابزارها برای تحلیل و انتخاب هشتگ کدامند؟

استراتژی هشتگ چیست؟

۷ مدل از پست های ضروری که هر کسب و کاری باید در صفحه اینستاگرام خود منتشر کند؟

سلیقه مخاطبان ایرانی در استفاده از شبکه اجتماعی

بیشترین سهم استفاده از شبکه های اجتماعی در کشور متعلق به چه کسانی است؟

۱- نکات ریز اما مهم در بازاریابی اینستاگرام

آموزش ساده و کامل اینستاگرام: در این آموزش قصد داریم نکات مهم در مورد اینستاگرام را مطرح کنیم که در مجموع می تواند به افزایش فالوورشما و اینگیجمنت پیجتان کمک نماید.
اولین نکته اصلی و کلیدی که می خواهیم به آن اشاره کنیم name در اینستاگرام است. در انتخاب نامی که در اینستاگرام پیجتان می گذارید باید دقت کافی را داشته باشید.
چرا که اگر برند مطرحی هستید، باید ببینید کاربرها با چه چیزی دنبال شما می آیند و سرچ می کنند و علاقه دارند تا به پیج مان برسند. پس آن را راحت تر کنید ویا نام درستی انتخاب کنید.
برای مثال اگر فروشگاه اینترنتی هستید مثلا فروشگاه دی جی کالا بهتر است در قسمت نام هم دی جی کالا را به انگلیسی بنویسید و فاصله ای بگذارید و فارسی را هم بنویسید.
نکات انتخاب نام اینستاگرام
این مورد را اگر تست کنید متوجه خواهید شد که شما اگر پیجی با نام دی جی کالا بزنید و اینرا فقط انگلیسی بزنید و توی بیو هم از دی جی کالا به فارسی صحبت نکنید، اگر دی جی کالا را فارسی سرچ کنید، اصلا برای شما آن پیج را نمی آورد و متاسفانه شما اصلا نمی دونید که این اتفاق دارد می افتد و کاربرها اصلا به پیج شما نمی رسند. پس خوب است که هم بخش فارسی و هم بخش انگلیسی را در قسمت name قرار دهید.
قابل توجه برندها:
مخصوصا اگر برند مطرحی باشید یا حتی اگر برند مطرحی نیستید راجع به موضوع خاصی تصمیم دارید صحبت کنید که احتمال می دهید هم بصورت فینگیلیش آن اسم سرچ بشود و هم فارسی ، هر دو را قرار دهید تا خیالتان راحت باشد.

دومین نکته بیو اینستاگرام است:

آموزش ساده و کامل اینستاگرام: حتما توجه داشته باشید اگر پیج بیزینسی دارید در بیو چه چیزی را بنویسید که حتی کاربران جدید که همین الان با پیج آشنا شده اند به هر طریقی و فالو نکرده اند آن را ببینند و متن آنقدر جذاب باشد که آن را بخوانند و بعد باعث شود که پست ها را نگاه کنند، خیلی از پیج ها متاسفانه در قسمت بیو ، مثلا فقط آدرس شرکت را می گذارند یا توضیحی راجع به محصول یا سرویس یا کلا برندشان نمی دهند که چه اتفاقی قرار است بیفتد و کاربر چرا اصلا آن پیج را فالو کند.
از بیو بیشتر بدانیم:
پس این را بدانید که بیو اینستاگرام می تواند مثل یک ویترین عمل کند و اگر بتوانید از آن محتوا، با آن محدودیت کاراکتر به خوبی استفاده کنید و یکی دو تا جمله خیلی خوب بنویسید راجع به برند و محصولتتان، حتی اگر شعار خاصی دارید، استفاده کنید خیلی بهتر می تواند کاربران با پیج آشنا شده و آنرا فالو کنند. متاسفانه خیلی در بیو مثلا آدرس کانال تلگرامشان را می زنند.
در صورتی که یک در هزارم این اتفاق نمی افتد که شخصی، آنرا کپی کند بردارد و بعد داخل تلگرام وارد کند و کانال تلگرام شما را مشاهده کند، این خیلی فرآیند پیچیده ای است.
یا خیلی ها مثلا شماره تلفن خود را می گذارند که حالا می توان گفت بعضی مواقع خوب است، اما اگر شما بیزینس پروفایل را فعال کرده باشید در بخش call می توانید شماره تلفن را وارد کنید.
پس این را در نظر داشته باشید که آدرس، شماره تلفن یا لینک وب سایت همه جایگاه خود را دارند و جای انها در بیو نیست.
در بیو باید یک توضیحی از خود برند داده شود، یا اینکه توضیحی دهید که چه اتفاقی قرار است در این پیج بیفتد و کاربر قرار است با خواندن و فالو کردن این پیج چه محتوایی به دست بیاورد.
تقریبا همه این را می دانیم که جدیدا اینستاگرام این قابلیت را فعال کرده که ما بتوانیم در بیو اینستاگرام از هشتگ استفاده کنیم.دلیل اینکار چه چیزی می تواند باشد؟
۲ دلیل مهم وجود دارد: یکی اینکه اگر کاربری مثلا با یک موضوع خاصی اصلا آنشا نیست و پیج ما دقیقا در مورد آن موضوع می باشد می تواند وارد آن هشتگ بشود،
مثلا بازاریابی اینترنی ، ما یک توضیحی می دهیم که پیج اینستاگرام ما راجع به آموزش بازاریابی اینترنتی است، بعد آن بازاریابی اینترنتی را هشتگ می کنیم و وقتی کاربر بر روی آن کلیک می کند، وارد صفحه هشتگ می شود و یکسری اطلاعات راجع به بازاریابی اینترنتی می گیرد و این به کاربر کمک می کند که بیشتر با آن آشنا بشود و بداند دقیقا هدف پیج ما چیست.
دومین موردی که دارد این است که بدین منظور می باشد که گفته می شود به اینستاگرام که پیج ما حول و محور چه نوع هشتگی پست می گذارد.
مثلا پیج ما در مورد بازاریابی اینترنتی هست ما اینرا به خود اینستاگرام هم می گوییم و هشتگ آن را قرار می دهیم، این مورد با توجه به مطالعاتی که صورت گرفته بنظر می سرد از این بابت باشد که شما اگر راجع به مثلا بازاریابی اینترنتی صحبت می کنید و آنرا هشتگ می گذارید، احتمال دارد به کاربرهایی که حول محور همین هشتگ در حال فعالیت هستند در بخش اکسپلور بیشتر باشید و در نتیجه به کاربرها بیشتر نمایش داده شوید.
پس پیشنهاد می شود که تا آنجا که می توانید در قسمت و بخش بیو bio هم حتما از هشتگ استفاده نمایید اما سعی کنید زیاده روی نکنید و تقریبا یک یا دو هشتگ مرتبط با حوزه کاری تان را انتخاب کنید.
موضوع مهم این است که اگر فکر می کنید که می خواهید هشتگی قرار دهید که ربطی به حوزه کاری شما ندارد سعی نمایید این موضوع را به هیچ وجه انجام ندهید.

عکس پروفایل اینستاگرام

با توجه به این نکته که عکس پروفایل در اینستاگرام، خیلی کوچک است و کاربر نمی تواند بر روی عکس زوم کند و یا آنرا دانلود کند، پس ترجیحا از یک تصویر واضح استفاده کنید تا وقتی کاربر آنرا می بیند متوجه بشود.
درصورتی که تصویر پروفایلتان لوگو برندتان است حتما گویا باشد، اگر تصمیم دارید متنی بنویسید سعی نمایید اولا متن طولانی نباشد صرفا یکی دو کلمه باشد و تصویر و رنگی که می خواهید استفاده کنید با کلیت پیج تان یک هارمونی داشته باشد و خیلی بهتر است که در واقع یک خلاقیتی در عکس به کار ببرید و این عکس پروفایل در مجموع می تواند به زیبایی ظاهر پیجمان کمک کند.
نکته مهم دیگر در مورد عکس پروفایل سعی کنید عکس پروفایلتان در صورتی که برند مطرح هستید و نمی توانید تغییر دهید، بسته به فصل ها و ماه ها یا اتفاقاتی که در جامعه می افتد یک کمی تغییر ظاهری بدهید.
دلیل آن هم این است که وقتی در آن بازه ی زمانی استوری بزارید، چون استوری قبل اینکه کاربرها کلیک کنند می بینند که چه کسانی از فالوورهایشان استوری گزاشته اند و برای آن ها جالب می شود که چرا عکس پروفایلتان را تغییر داده اید و احتمال اینکه استوری را کلیک کنند و نگاه کنند خیلی زیادتر می شود. مثلا اگر در شب یلدا کمپینی دارید بتوانید یک المانی مانند میوه انار را در عکس پروفایلتان بگنجانید و همینطوری کمپینی دارید که تصمیم دارید از طریق استوری آنرا ارزیابی کنید و کاربران اینستاگرام آنرا ببینند تمام این موارد کمک خواهد کرد تا استوری بیشتر دیده شود.

استوری+ هایلات استوری

آموزش ساده و وکامل اینستاگرام: همه ما می دانیم که خیلی وقت است که هایلات استوری به قابلیت های اینستاگرام افزوده شده است. و همین موضوع تاثیر فراوانی دارد که بتوانید به خوبی از این قابلیت استفاده کنید، در واقع در خیلی از مواقع اکثر پیج ها بیشتر از اینکه پست ها دیده شود، استوری ها دیده می شود.
سعی نمایید استوری های جذابی بگذارید. این نکته را فراموش نکنید که کم کار کنید اما با کیفیت استوری بزارید که کاربرها نه تنها mute نکنند و استوری ها را نبینند بلکه طوری بشود که همیشه مشتاق باشند تا حتما استوری های شما را ببینند.
نکته دیگر اینکه اگر پیج شما بالای ۱۰ کا فالوور دارد می توانید در استوری لینک خود را هم قرار دهید و از این طریق ورودی های زیادی به سمت وب سایت خودتان بکشانید.
اگر فکر می کنید که استوری شما قابلیت این را هم دارد تا کاربرهایی که به تازگی به پیج شما اضافه می شوند و یا در آن بازه ی زمانی استوری شما را ندیده اند آنرا ببینند حتما آن استوری را هایلات کنید تا همیشه در قسمت هایلات استوری پیج شما قابل دیدن باشد.
سعی نمایید تعدادی از مزیت های رقابتی خودتان را نسبت به رقبایتان دارید قرار دهید، در نظر داشته باشید برای اینکه بیشتر دیده شوند به تعداد زیاد از هایلات استوری ها استفاده نکنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *