تبلیغات اثر گذار: چگونه یک تبلیغ موفق بنویسیم؟

چگونه یک متن تبلیغ اثرگذار بنویسیم؟

 

ادبیات تبلیغات

تبلیغات اثرگذار و جملات تاثیر گذار در بازاریابی: بزرگترین اشتباهی که می توانید در نقش نویسنده تبلیغات انجام دهید می تواند این باشد که درباره تبلیغات مانند افراد عادی قضاوت نمایید. در اینصورت نمی تواند به یک فروشنده موفق تبدیل شوید..

تبلیغات وسیله ای است برای رسیدن به هدفی که می تواند افزایش فروش و سود برای تبلیغ کننده باشد. باید این نکته مهم را در نظر داشت که زیبایی یک تبلیغ به مفهوم موثر بودن و تاثیر گزار بودن آن نیست. چه بسا ممکن است یک یک تبلیغ با زبان ساده به مخاطب برسد و بزرگترین تاثیر ممکن را برروی او بگذارد.

اصل هدف تبلیغات افزایش فروش و ترغیب مشتری است.

چیزی که در این بین بسیار پراهمیت است بحث خلاقیت در نوشتن تبلیغات است که در نهایت منجر به متقاعد شدن مشتری و همچنین فروش کالا و خدمات ما با استفاده از تبلیغات اثرگذار خواهد شد.

مرزهای فروش را جابه جا کنیم

در ادامه به چگونگی نگارش یک متن و تبلیغ پرفروش و مورد توجه خواهیم پرداخت.

برای رسیدن به این هدف ما نیازمند ۳ عامل هستیم:
• جلب توجه مشتری
• ایجاد ارتباط
• اقنا و متقاعد ساختن مشتری

ادبیات تبلیغ اگر با سرآغاز خوبی شروع شود می توان به نتیجه مثبت آن اعتماد داشت. در واقع بعد از دیدن تبلیغ توسط مشتری شما تنها به مدت ۵ ثانیه شانس دارید که توجه مخاطب و مشتری را به سمت خود جلب کنید. می توان گفت در دنیای تبلیغات امروزه این وظیفه را برعهده تیتر یا عنوان تبلیغ گذاشت.

تاثیر نخست در تبلیغات چیست؟

در تبلیغات چاپی در واقع عنوان و جاذبه بصری نقش تاثیر نخست را خواهند گذاشت. مثلا در بروشور و کاتالوگ جلد آن می باشد. در آگهی ها و تبلیغات تلوزیونی نخستین زمان های پخش آن و یا در تبلیغات روزنامه ها اولین متن ها و پاراگراف ها..
یک تبلیغ خوب زمانی می تواند قادر به فروش باشد که در وهله اول توجه مشتری را به خود جلب نماید. یک عنوان پرجاذبه می تواند این نقش را بازی کند. عنوان مهم ترین، تاثیرگزارترین و تعیین کننده ترین عامل یک تبلیغ موفق است.

نقاط ضعف رقبا را بررسی کنید

اگر می خواهید متن تبلیغاتتان تاثیر گذار باشد باید به این نکته مهم توجه کنید که چه چیزی محصول و خدمات شما را ازسایر رقبا جدا می کند.با پی بردن به ضعف های رقبا می توانید نیازهای مخاطبان را دانسته و توجه آنها را به سمت محصولات و خدمات خود جلب نمایید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *