نمادهای گرافیکی/کاربرد نماد در طراحی لوگو

نمادهای گرافیکی متفاوتی وجود دارد.

مانند:
نمادهای ساده، توصیفی یا نمایشی

این نمادها بصورت تصویری، مفهوم ها و بازآفرینی ساده یک شی می باشد.

نمادها تاثیرات فراوانی هم می گذارند. توجه داشته باشید که این نمادها حتما نباید تصویری کامل را با خود داشته باشند. این نمادها انتزاعی هستند اما آنها رابطه بصری معینی با عملی که نشان می دهند دارند.
مثلا برای نماد آب از دو خط افقی موج دار استفاده می گردد.
در این بین ما نمادهای انتزاعی خاصی هم داریم که با مفهومی که نمایش می دهند رابطه بصری هم ندارند، مانند غالب حروف و اعداد
نمادهای گرافیکی کاربردهای فراوانی خواهد داشت. مثلا یکسری از کاربردهای این نمادهای گرافیکی این است که به ما کمک می کنندتا مطلب خود را بیان کنیم و یااینکه اطلاعاتی را ارائه کنند.

نمادهای گرافیکی چیست؟
همه ما در زندگی روزمره با نمادهای تصویری و گرافیکی روبه رو شده ایم. در مدارس، بزرگراه ها، کارخانه ها و فرودگاه ها و یا روی بسته بندی ها و..
در گذشته که تعداد افراد با سواد کمتر بوده برای افراد غریبه ای که تازه وارد یک شهر می شدند این نمادهای تصویری از راهنماهای بصری اصلی بوده است.
امروزه تعداد این نمادهای عمومی بصری در حال افزایش یافتن است.
حتی جهت نمایش دادن یک موضوع نمادهای گوناگونی از آن وجود دارد و یکسری نمادهای مشابه مفهوم های متعددی را نشان می دهند. به همین دلیل تلاش هایی بین المللی زیادی در حال انجام دادن است به جهت استاندارد کردن اصلی ترین نمادها در زبان های جهانی

 

طراحی گرافیک و آنچه طراحان باید بدانند

طراحی گرافیک: چاپ و تبلیغات

چاپ افست امروزه بصورت گسترده جهت انواع چاپ طراحی گرافیک بروشور، کاتالوگ ، پوستر ، کارت ویزیت و تمام محصولاتی که قرار است بر روی کاغذ و با تیراژ و کیفیت بالا چاپ شود مورد استفاده قرار می‌گیرد

در چاپ اُفست از سیستم رنگی ۴ رنگ CMYK استفاده می نماید که هر کدام از رنگها به صورت جدا گانه پس از طراحی گرافیک بر روی کاغذ چاپ می‌شوند . دستگاه‌های چاپ افست با توجه به مدل و قیمت آنها بین ۱ تا ۵ ستون رنگ دارند.

موتور محرک فرآیند چاپ لیتوگرافی افست است. براساس یک اصل ساده کار می کند جوهر و آب نباید با هم ترکیب شوند.

قبل از اینکه کار بتواند چاپ شود در ابتدا باید به فیلم و زینک تبدیل بشود.مثلا از فایل های دیجیتالی باید فیلم و زینک تهیه شود.تصاویر از نگاتیوها به صفحات چاپ یا زینک منتقل می شوند.مقدار معینی نور برای عبور از نگاتیو فیلم به زینک مجاز می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *