ابزارهای دیجیتال مارکتینگ: چرا باید از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ استفاده کنیم؟

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

دلیل اصلی اینکه ما باید به سمت اینترنت و بازاریابی اینترنتی و در کل ابزارهای  دیجیتال مارکتینگ برویم. به این نکته مهم برمیگردد که دیجیتال مارکتینگ حتی برای کسب و کارهای کوچک نیز فضایی ایجاد نموده است.

اهمیت دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی امروزه بر کسی پوشیده نیست.

دیجیتال مارکتینگ یکی از مهم ترین ارکان موفقیت در دنیای بازاریابی می باشد.

 

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در موفقیت کسب و کار:

 

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ شامل تمام فعالیت هایی می شود، که در اینترنت در نهایت منجر به فروش کالا و خدمات می شود.

روش هایی که در دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی به کمک کسب و کارها خواهند آمد.

رسانه‌های نوینی مثل شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، شبکه‌های ویدیویی، ایمیل مارکتینگ و بازاریابی محتوا می باشند.

بطوریکه .یکی از ثروتمندترین افراد دنیا به این نکته اینطور اشاره می کند که ” اگر کسب و کارتان در اینترنتی نباشد، بزودی در بازار هم نخواهید بود”
بنابراین لزوم حضور در فضای اینترنت یک امر اجتناب ناپذیر است. ما خواه یا ناخواه باید وارد بحث اینترنت و دیجیتال مارکتینگ شویم.

ابزار دیجیتال مارکتینگ

جدیدترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

چرا کسب و کار اینترنتی؟

موضوع بعدی که می توانیم به آن توجه کنیم این است که گردش مالی فناوری اطلاعات در جهان و کلا اینترنت بیش از ۳۸۰۰میلیارد دلار است.

ما در در ایران فقط و فقط ۷ میلیارد دلار از این بازار سهم می بریم.
در واقع یک بازار بسیاربسیار عالی در پیش رو خود در ایران ما میبینیم. خیلی عالی است که بتوانیم از این بازار استفاده نماییم.
حال سوال اصلی اینجاست چرا ما باید بیایم روی ایران سرمایه گذاری کنیم و آیا اصلا بازار ایران بازار مناسبی برای کسب و کارهای اینترنتی می باشد و آیا می شود از دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارها در ایران استفاده کرد و سود هم کرد؟؟
جالب است بدانید کمپانی سرمایه گذاری بزرگ اینترنتی مثل “راکت اینترنت” وارد بحث سرماگذاری در اینترنت ایران شدند و با دارایی بالف بر ۲۲ میلیون یورو پا به این عرصه گذاشته اند.
اولین گام از فعالیت این کمپانی این بود که یکسری از کسب و کارهایی که تقریبا همه ما با آنها آشنا هستیم را راه اندازی کرده اند.کسب و کارهایی مثل

Bamilo
Bodofood
Mozando

از کسب و کارهایی هستند که شرکت راکت اینترنت در ایران راه اندازی نموده است . در واقع وقتی کمپانی هایی از خارج از ایران برای سرمایه گذاری به سمت ایران رو می آورند مطمئنا یک بازار فوق العاده را در پیش رو خود دیده اند که وارد آن شده اند.

کاربرد دیجیتال مارکتینگ:

 

برای موفقیت در عرصه دیجیتال مارکتینگ ، تصرف داشتن یک وب سایت در اینترنت کافی نمی باشد. تبلیغات در سایت‌های آگهی و تبلیغ نیز جواب مورد نیاز را نخواهد داد. زیرا تمام آنها به بودجه زیادی برای درج تبلیغات نیاز دارد. و بازگشت سرمایه نیز در اکثر مواقع شاید اندک باشد.
ابزارها و روش های بازاریابی اینترنتی و آنلاین هزینه های تبلیغات را برای کسب و کارها کاهش می دهند. یعنی اگر تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ را آموزش دیده و تسلط پیدا کنید، می توانید بدون هیچگونه هزینه ای و یا با صرف هزینه بسیار کمتربه موفقیت دست پیدا کنید..
در انتها لیستی از مهم ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ تهیه نموده ایم:

مهم ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی محتواContent Marketing (رجوع شود به مقاله چگونه یک تبلیغ موفق بنویسیم کلیک نمایید)

ایمیل مارکتینگ Email marketing

بازاریابی شبکه های اجتماعی social Marketing ( رجوع شود به مقاله بازاریابی در شبکه های اجتماعی کلیک نمایید)

گوگل ادوردز Google adwords

گوگل آنالایتیکس Google Analytics

افزایش بازدید و بهینه سازی سایت SEO (رجوع شود به آموزش بهینه سئو سایت کلیک نمایید)

لینک بیلدینگ یا همان لینک سازی Link Building

آموزش لینک بیلدینگ

ساخت لینک یا لینک بیلدینگ روش های متنوعی برای آن وجود دارد.

مانند اینکه بک لینک از طریق پست مهمان گرفته شود، که البته این روش بیشتر برای سایتای خارجی است و در کشور ما خیلی مدیران سایت ها از آن استقبال نمی کنند.برای اینکه می توانید عبارت کلیدی list of guest blog post را در موتور گوگل جستجو کنید تا برایتان جهت قرار داد پست مهمان و بک لینک سایتتان لیست سایت های خارجی معتبر بسیاری را در موضوعات متنوع و مختلف نمایش دهد. در صورتی که در کشور خودمان این را جستجو کنیم یاعلارت پست مهمان را در گوگل وارد کنیم نهایتا ۲ تا ۳ را برای پست مهمان شاید بتوانید پیدا کنید. شاید همین کم بودن وبسایت هایی جهت قرار دادن پست مهمان در کشور خودمان ایران ما بیشتر شاهد بنر های تبلیغاتی در سایت ها هستیم.

 

یکی از روش ها هم گرفتن لینک از طریق لینک های شکسته می باشد.

 

لینک بیلدینگ با استفاده از لینک های شکسته رقیبان: می توانیم بگوییم که شاید این برای وبسایت های با موضوعات تخصصی تاثیرات بیشتری خواهد گذاشت. لینک سازی با استفاده از لینک های شکسته یعنی اینکه شما بررسی کنید و سایت هایی را پیدا کنید که به وب سایتی لینک داده شده است.اما به دلایلی دیگر در آن حوزه فعالیتی ندارند یا سایت مذکور منقضی شده است، یا اینکه لینک سایت تغییر پیدا کرده است.در این وضعیت بهترین کاری که شما می توانید برای لینک سازی انجام دهید: این است که با مدیران آن سایت ها ارتباط پیدا کنید و به آنها پیشنهاد دهید که بک لینک را با یک بک لینک مفید از سایت شما عوض کنند. این کار اگه اصولی انجام شود یک روش کارآمد و رایگان برای سایت شما می باشد.

 

چرا ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

برای بازاریابی آنلاین و تبلیغات و برندینگ در محیط وب استفاده از دیجیتال مارکتینگ و ابزارهای آن مانند کانتنت مارکتینگ و محتواسازی برای سایت(content marketing)، انجام سئو و بهینه سازی سایت seo و تولید محتوا در شبکه های اجتماعی امری مهم و لازم می باشد.

این نکته مهم و اساسی را باید دانست که بدون استفاده و بهره برداری از جدیدترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ و تحلیل بازدیدکنندگان نمی توانید یک استراتژی مفید و کاربردی جهت فعالیت در این حوزه داشته باشید.

و تمام این ابزارها در حوزه بازاریابی اینترنتی و آنلاین می تواند امکان درک و رسیدن به شناخت درست و صحیح از هدف و در نهایت تدوین برنامه منسجم  برای رسیدن به اهداف را خواهد داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *