اهمیت کارت ویزیت برای کسب و کار

آموزش های فتوشاپ

کارت ویزیت

 

اهمیت کارت ویزیت: طراحی کارت ویزیت خوب و حرفه ای یکسری از اصول و سایزهای مختلف دارد. که معروفترین سایزآن ۹٫۵ در ۶٫۵ می باشد. اگر بخواهیم کارت ویزیت را چاپ کنیم رزولویشن آنرا باید روی ۳۰۰ قرار دهیم. وقتی که بخواهید یک کارت ویزیت را طراحی کنید و چاپ نمایید باید به خیلی از موارد مسلط باشید و یکسری از نکات را باید حتما اهمیت دهید.

یکی از نکات مهمی که در طراحی کارت ویزیت ها خیلی مهم است انتخاب رنگ هاست. انتخاب رنگ یک مبحث پیچیده ای است که باید ساعت ها یا حتی یک تا دو روز راجع به یک رنگ تحقیق بشود که اصلا کارت ویزیت ما با چند رنگ مختلف که هدفمان هست طراحی بشود و تست گرفت تا ببنیم چه بازدهی خواهد داشت.

 

انواع کارت ویزیت

سفارش کارت ویزیت

انواع کارت ویزیت یا کارت کسب و کار شخص یک کارت کوچک است که صاحب کسب و کار آنها را به دیگران می دهد و نام و جزئیات کار و شرکت خود را بر روی آن چاپ می کند. در حقیقت کارت ویزیت یک کارت چاپی کوچک که یک نام حرفه ای، عنوان شغلی و شرکت شما را نشان می دهد
کارت ویزیت یک کارت کوچک شناسایی است که توسط شخص در ارتباط با کسب و کار خود، به مشتری یا مشتری بالقوه و یا همکاران خود داده می شود. و شخص نام و جزییات کار خود را بر روی آن چاپ می کند.
Definition of business card for English Language Learners
: a small card printed with a person’s name and information about that person’s company and job
برای دیدن نمونه کارت های ویزیت و تعرفه قیمت ها کلیک نمایید.
انواع کارت ویزیت نیز راهی جهت معرفی و نمایش داده راه های ارتباطی و تماس با صاحبان کسب و کارهاست. می توانیم بگوییم که شاید این تنها وظیفه کارت ویزیت است. این به این معناست که کارت ویزیت برای تبلیغات کردن و بازاریابی کارت ویزیت بصورت مستقیم استفاده نکنید.
البته هنگامی که در نخستین مرحله ارتباط با مشتری و مخاطب، تبادل می گردد در واقع کارت ویزیت غیرمستقیم قسمتی از فرآیند بازاریابی و تبلیغات کسب و کار ها را ایفا خواهد کرد.

لیستی از انواع کارت ویزیت:
کارت ویزیت سلفون مات
کارت ویزیت سلفون براق
کارت ویزیت لمینت براق
کارت ویزیت لمینت مات
کارت ویزیت کتان
کارت ویزیت لمینت برجسته
کارت ویزیت سوسماری
کارت ویزیت سلفون مات برجسته
کارت ویزیت پی وی سی PVC
و…
نکات مهم کارت ویزیت
قیمت کارت ویزیت بستگی به کیفیت مواد مصرفی و کاغذ، مقوا، زینک، مرکب و .. یا اینکه بسته بندی زیبا و منحصر به فرد دارد یا نه خواهد داشت.

اهمیت کارت ویزیت برای کسب و کار

اهمیت کارت ویزیت

 

کارت ویزیت شما معرف شخصیت شما هم می باشد بنابراین باید کارت ویزیت خود را هرنوع و مدلی که سفارش می دهید با بهترین کیفیت چاپ شود.

همچنین می توان گفت کارت های ویزیت و کارت پرسنلی ابزاری برای معرفی و نمایش راه های ارتباطی و تماس با شما توسط مشتری و مخاطب خواهد بود.این تنها وظیفه کارت ویزیت هم می باشد.
معمولا کارت ویزیت برای تبلیغات و بازاریابی مشاغل بطور مستقیم مورد استفاده قرار نخواهد گرفت، اما از آنجایی که تقریبا در اولین مرحله تعامل و برخورد با مشتری مورد استفاده قرار می گیرد می توانیم نتیجه بگیریم کارت ویزیت بطور غیر مستقیم قسمتی از پروژه بازاریابی و تبلیغات و برندینگ شما را به عهده خواهد گرفت.
در واقع کارت ویزیت اولین و مهم ترین چیزی می باشد که جهت بازاریابی و اطلاع رسانی باید تهیه کنید. طراحی یک کارت ویزیت خوب باید چشم نواز باشد و به گونه ای نباشد که چشم بیننده را خسته کند.استفاده از رنگ و بازی رنگ ها نیز در طراحی بسیار مهم می باشد.
از آنجابی که نوشته های که در کارت ویزیت ها قید می گردند مانند آدرس، شماره تلفن در کارت ویزیت بسیار کوچک می باشند، باید برای جلوگیری از ناخوانا بودن، ترجیحا رنگ نوشته ها را فقط از یک رنگ مانند مشکی انتخاب کنید بهتر می باشد.

 

چرا کارت ویزیت

 

کارت ویزیت در واقع از مهم ترین ابزارهایی است که شما برای بازاریابی و اطلاع رسانی باید تهیه کنید. این همان کارتی است که شما بعنوان صاحب کسب و کار به مشتریان احتمالی خودتان برای داشتن اطلاعات تماس از شما خواهید داد .

مهم نیست چه استفاده ای از کارت ویزیت خود می خواهید داشته باشید، این کارت باید کاملا خوانا و جذاب برای مخاطبتان باشد. و بعدها به آنها کمک کند تا به خاطرشان بیاورند که شما چه کسی هستید و شغل شما چیست و اینکه در نهایت چگونه می توانند با شما در تماس باشند.

شاید انجام تمام این موارد بر روی یک مقوا که طول و عرض کوچکی دارد کار ساده ای نباشد اما قابل انجام می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *