۷ نقش کلیدی روابط عمومی در بازاریابی و تبلیغات

روابط عمومی و بازاریابی 

تفاوت ها و شباهت های روابط عمومی با تبلیغات

نقش کلیدی روابط عمومی در بازاریابی و جایگاه آن در تبلیغات

کارکرد و اهمیت روابط عمومی در دنیای بازاریابی‌ و تبلیغات مهم و نقش کلیدی روابط عمومی در بازاریابی  غیرقابل انکار می باشد.

آمیخته ی بازاریابی ۴ استراتژی مهم را در بر می گیرد: محصولات و یا خدمات، قیمت محصولات، ارتقا و محصولات و در نهایت توزیع محصول.
می دانیم که نقش تبلیغات در ارتقای محصولات و افزایش میزان فروش روشن و بدیهی است، ولی میزان نقش و تاثیری که روابط عمومی خواهد گذاشت هم نمی توان نادیده گرفت.

روابط عمومی اثر بخش معمولا قسمت کلیدی و مهمی از آمیخته بازاریابی را تشکیل خواهد داد و هر گونه ابهامات در مورد نقش آن برطرف شده است.

تفاوت روابط عمومی و تبلیغات در این است که تبلیغات که عموما بطور رو در رو انجام می‌گردد و تاثیر آن به آسانی قابل رویت و تشخیص است. اما در این بین نقش روابط عمومی در سازمان دهی امور مربوط به بازاریابی گسترده و پیچیده تر می باشد ، نمی توانیم این را در نظر بگیریم که روابط عمومی در بازاریابی و برندینگ نسبت به تبلیغات اهمیت کم‌تری را خواهد داشت حتی شاید بالعکس.

 

روابط عمومی کلید موفقیت استراتژی بازاریابی و تبلیغات برندها

تبلیغات موفق در نتیجه روابط عمومی موفق

عموما تبلیغات و روابط عمومی را دو مقوله کاملا جداگانه با اهداف مشخص و متفاوت در نظر می گیرند. اما چنانچه تبلیغات و روابط عمومی در کنار هم به کار گرفته شوند، تاثیر بیشتری خواهند داشت و به موفقیت نزدیک تر خواهند بود.
چنانچه روابط عمومی بتواند بطور صحیح و کارآمد به وظایف و ماموریت خود عمل نماید واطلاعات و دسترسی های کامل تری برای مشتریان ایجاد کند، تبلیغات نیز می‌تواند تاثیرگذارتر باشد.

 

چگونه از روابط عمومی در بازاریابی بهره ببریم

روابط عمومی خود یکی از اصول اصلی بازاریابی است.

اگر بخواهیم کسب و کاری به موفقیت چشمگیر برسد، بایستی حتما از روابط عمومی در برنامه آمیخته ی بازاریابی به کار گرفته شود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *